عسل یاس
خانه / عسل چهل گیاه / صادرات عسل چهل گیاه ایرانی

صادرات عسل چهل گیاه ایرانی

آیا با فواید و خواص درمانی مصرف عسل چهل گیاه ایرانی، آگاهی داشته اید؟ آیا می دانستید که کدام مراکز صادراتی در کشور، شرایط خوبی را برای صادرات روز عسل چهل گیاه داشته اند؟
عسل طبیعی حاوی ترکیباتی بسیار سودمند مانند انواع مواد معدنی چون آهن، کلسیم و پتاسیم، انواع ویتامین های کا و تیامین، کربوهیدرات ها و مواد قندی مونوساکاریدی چون گلوکز و فروکتوز بوده که خب طبیعی است مصرف روزانه آن می تواند اثرات مثبت درمانی و تغذیه ای را دارا باشد.
عمدتا در فصل بهار که اکثر مناطق کشور ما، از تنوع بسیار فراوانی در زمینه پوشش گیاهی گیاهان معتبر برخوردار بوده اند، با ترکیبی از دو یا چند شهد گل های این گیاهان، عسلی با نام عسل چندگیاه و یا عسل چهل گیاه تولید شده که می تواند خواص بیشماری از تمامی عسل های تک گل را به طور یکجا دارا باشد.
با توجه به اینکه عسل چهل گیاه، بسته به شرایط محیطی و اقلیمی، از خواص و حتی رنگ متفاوتی برخوردار بوده، به طور کلی می توان خواص منحصربفرد دارویی و درمانی مصرف بهترین عسل چهل گیاه را به صورت ذیل نام برد.

خاصیت درمانی مصرف عسل چهل گیاه

همانطور که متوجه شدید، یک عسل چهل گیاه، عمدتا در فصل بهار و از شهد چند گل گیاهان دارویی تولید گردیده که از جمله گونه هایی از عسل طبیعی که می توانند ترکیبی خاص از یک عسل چهل گیاه باشند، به شرح ذیل بوده است:
عسل گون، عسل آویشن، عسل عناب، عسل زرشک، عسل بابونه، عسل اسطوخودوس، عسل گل آفتابگردان، عسل شوید و عسل گشنیز.
با توجه به اینکه یک عسل چهل گیاه، ترکیبی از ترکیبات هر یک از گونه های عسل فوق را داشته، خواص درمانی مصرف خالص ترین نوع آن، مطابق ذیل می باشد:
  • کاهش دهنده فشار خون.
  • درمان تنگی نفس.
  • تصفیه کننده خون و خونساز.
  • مفید برای گرفتگی عروق.
  • معالجه و درمان رعشه.
  • درمان ناراحتی های روده.
امروزه در کشور ما، استان هایی چون لرستان، همدان، اردبیل و کردستان، از جمله مراکز معتبر صادراتی انواع عسل ایرانی به خصوص عسل چهل گیاه بوده اند که گفتنی است در این میان، استان لرستان در حوزه تولید مرغوبترین عسل طبیعی، جایگاه اول را دارا بوده است.
خوشبختانه امروزه از سوی این مراکز معتبر صادراتی در کشور، انواع عسل چهل گیاه مرغوب و اصل، آماده صادرات با شرایط ویژه ای به دیگر بازارهای سراسر کشور و حتی بازارهای خارجی می باشد.
منبع: بازار عسل ایران

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
محمد حجار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09173030837
شماره تلفن ثابت: 03142626468
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yas_asal@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید اینترنتی عسل چهل گیاه

خرید اینترنتی عسل چهل گیاه مرغوب

خرید اینترنتی عسل چهل گیاه مرغوب در مرکز عسل یاس امکان پذیر است. فروشگاه عسل …

دیدگاهتان را بنویسید

سایت عسل یاس کانال عسل یاس لوازم زنبورداری