خانه / گرده گل / قیمت هر کیلو گرده گل ایرانی

قیمت هر کیلو گرده گل ایرانی

قیمت هر کیلو گرده گل ایرانی در مرکز عسل یاس قابل استعلام است. مقاله زیر جهت آشنایی شما عزیزان با گرده گل، خواص دارویی و غذایی گرده گل و نحوه تهیه و مصرف آن نوشته شده است. با ما همراه باشید.

قیمت هر کیلو گرده گل

فروش عمده گرده گل

گرده گل یکی از محصولات جانبی زنبور عسل است. در بازار دو نوع گرده گل داریم که تنها یکی از آن ها اصل است و دیگری مصنوعی و تقلبی است. گرده گل ایرانی نمونه ی اصل گرده گل در ایران است که حاصل تلاش میلیون ها زنبور عسل برای جمع آوری گرده گل ها میباشد. نوع دیگر گرده گل، گرده گل چینی است که تقلبی میباشد و ساخت دست انسان است. گرده گل چینی برا سلامت انسان بسیار خطرناک است.

گرده گل از نظر ارزش غذایی با گوشت و تخم مرغ و سایر فرآورده های مغذی حیوانی برابری میکند. گرده گل با وجود جثه کوچکی که دارد دارای مواد مغذی کمیاب طبیعت است. به همین دلیل دانشمندان گرده گل را یک غذای کامل دانسته و مصرف آن را برای تمامی سنین توصیه کرده اند. زنبور عسل به کمک پرز های موجود روی بدن و پاهایش گرده گل را جمع آوری کرده و با کمک بزاق خود آنها را بسته بندی میکند و دانه گرده گل را میسازد. سپس آن را در کیسه های پاهای عقبی خود قرار میدهد. به این کیسه ها کیسه های گرده گفته میشود.

زنبور عسل با جمع آوری گرده گل به عمل گرده افشانی و تداوم نسل گیاهان کمک بزرگی میکند. زنبور عسل گرده گل را به کندو میبرد و آن را درون خانه های شش ضلعی کندو ذخیره میکنند. سپس روی آن را با یک لایه از عسل طبیعی میپوشانند. پوشاندن گرده گل با عسل به تازه ماندن گرده در کندو کمک میکند. گرده گل به همراه عسل غذای اصلی زنبورهای عسل است. به همین علت وجود آن در کندو امری حیاتی و مهم است.

قیمت هر کیلو گرده گل

قیمت هر کیلو گرده گل

برداشت گرده گل از کندوی عسل به کمک وسیله ای به نام تله گرده گیر انجام میشود. این تله از یک توری تشکیل شده است که دارای منافذ است. زنبور عسل ازین منافذ عبور میکند در حالی که گرده گل در پشت منفذ به دام می افتد. زمانی که تله گرده گیر از گرده گل پر شد زنبور دار آن را برداشته و گرده گل را برداشت میکند. گرده گل در ابتدا کمی مرطوب است و نمیتوان آن را به مدت طولانی نگهداری کرد زیرا با وجود رطوبت آفت میزند. به همین علت زنبور داران گرده گل را پس از برداشت در دستگاه خشک کن خشک میکنند.

گاهی در فصل های زمستان و پاییز گرده گل در طبیعت یافت نمیشود. بنابراین ممکن است جمعیت کندو دچار سوء تغذیه شوند. ب همین علت زنبورداران همیشه مقداری گرده گل را برای چنین مواقعی ذخیره میکنند تا در هنگام نیاز به کندو ارائه دهند. گاهی نیز با وجود گرده گل کافی در کندو نشانه هایی از سوء تغذیه در بین زنبور های کلنی دیده میشود. این نشانه ها به دلیل کمبود گرده گل نیست بلکه به علت نامرغوب بودن گرده گل هایی است که زنبور های کندو جمع آوری کرده اند.

گرده گل بسیار مقوی و انرژی زاست و میتواند یک مکمل غذایی خوب برای ورزشکاران و بدنسازان باشد. برخی افراد که به طعم گرده گل عادت کرده اند آن را به صورت جویدنی و خام مصرف میکنند. اما افرادی که طعم گرده گل را دوست ندارند میتوانند آن را به همراه عسل مصرف کنند. گرده گل هم چنین بهترین چاشنی مقوی به همراه غذا، سالاد یا ماست است.

مرکز عسل یاس عرضه کننده انواع محصولات زنبور عسل از جمله گرده گل است. برای سفارش گرده گل و اطلاع از قیمت آن با مدیر فروش در ارتباط باشید.

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
محمد حجار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09173030837
شماره تلفن ثابت: 03142626468
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yas_asal@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت هر کیلو گرده گل

خرید آنلاین گرده گل اصل

خرید آنلاین گرده گل اصل با تخفیف ویژه در مجموعه عسل یاس امکان پذیر است. …

دیدگاهتان را بنویسید

سایت عسل یاس کانال عسل یاس لوازم زنبورداری