عسل یاس
خانه / عسل آویشن / خواص مصرف عسل آویشن طبیعی

خواص مصرف عسل آویشن طبیعی

آیا می دانید که خواص مصرف عسل آویشن خالص و طبیعی چه بوده است؟ کدام مراکز تولیدی در کشور توانسته اند مرغوبترین عسل آویشن را به عرضه برسانند؟
امروزه به جرئت می توان ادعا داشت که مصرف عسل طبیعی و خالص توانسته در حفظ سلامت انسان ها و در درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها موثر باشد، و همواره افراد به دنبال تهیه مرغوبترین و خالص ترین نوع آن در بازارهای فروش بوده اند.
در بازارهای امروزی خرید و فروش عسل طبیعی، قطعا با انواع گونه های مختلفی از عسل طبیعی مواجه شدید که در مناطق گوناگونی از کشور ما تولید گردیده که هر یک از آنها، با توجه به خواص شهد گل های آن گیاه دارویی، خواص منحصربفردی را دارا بوده اند.
بله کشور غنی ایران از لحاظ وجود انواع گیاهان دارویی مفید در دامنه کوه ها و دشت های خود، امروزه به یکی از پایگاه های مهم در زمینه تولید انواع گونه های عسل های تک گل و چندگل، در دنیا تبدیل گشته که توسط تولیدکنندگان معتبر، صادراتی به برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی صورت داده است.
حال آیا می دانید که یکی از گونه های مشهور و پرخاصیت عسل طبیعی، عسل آویشن بوده و مصرف آن به طور روزانه می تواند خواص درمانی مفیدی را دارا باشد؟

عسل آویشن

خواص عسل آویشن طبیعی

باید گفت که گیاه آویشن، گیاهی از تیره نعنا و مورد استفاده در صنعت آشپزی به عنوان یک ادویه بوده و دارای اسانس هایی معطر چون تیمول می باشد. گل های گیاه آویشن نیز به رنگ سفید و بنفش بوده اند و دامنه های کوه های البرز و سبلان و دشت های اطراف تهران و دماوند، از جمله مناطق رویش این گیاه مفید دارویی نام داشته اند.
با توجه به معطر بودن این گیاه، زنبورها علاقه شدیدی به جمع آوری شهد گل های این گیاه و تولید عسل از آن داشته اند که عسلی عقیقی رنگ و بسیار معطر بوده و مصرف آن می تواند خواص ذیل را دارا باشد:
  • درمان اختلالات و دردهای عادت ماهیانه در زنان.
  • درمان سرفه های شدید و گلو درد.
  • بهبود دردهای روده و معده.
  • درمان آسم و تنگی نفس.
  • مفید برای دیابتی ها.
امروزه زنبورداران در سراسر کشور، با بردن کلنی های خود به مناطق رویش گیاه آویشن، سعی در تولید مرغوب ترین عسل آویش را داشته اند که در میان تولیدکنندگان در کشور، می توان استان های لرستان، کردستان، اردبیل و همدان را از جمله تولیدکنندگان معتبر در کشور تلقی نمود.
در حال حاضر شما می تواند بهترین و خالص ترین عسل آویشن را با قیمتی بسیار مناسب، از عرضه کنندگان معتبر آن در سراسر کشور، خریداری کنید.
منبع: بازار عسل ایران

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
محمد حجار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09173030837
شماره تلفن ثابت: 03142626468
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yas_asal@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید اینترنتی عسل چهل گیاه مرغوب

خرید عسل چهل گیاه مرغوب برای خریداران گرامی کمی مشکل است. به دلیل اینکه عسل …

دیدگاهتان را بنویسید

سایت عسل یاس کانال عسل یاس لوازم زنبورداری