عسل یاس
خانه / عسل اسطوخودوس / حراج آنلاین عسل اسطوخودوس طبیعی

حراج آنلاین عسل اسطوخودوس طبیعی

عسل اسطوخودوس در کدام نواحی ایران برداشت می گردد؟ مصرف عسل اسطوخودوس چه فواید درمانی داشته است؟ آیا از شرایط حراج آنلاین بهترین عسل طبیعی، آگاهی داشته اید؟
همواره در تمامی دنیا، عسل طبیعی را ماده ای با ارزش غذایی بسیار بالا و سرشار از خواصی منحصربفرد برای درمان بسیاری از امراض و بیماری ها دانسته اند و مصرف روزانه آن را در برنامه غذایی خود، گنجانده اند.
عسل طبیعی که پس از ذخیره سازی شهد انواع گل های گیاهان دارویی توسط زنبورعسل در شان های کندو عسل، بدست آمده، اگر در شرایط اقلیمی مناسب و مراتعی بکر از نظر وجود تنوع گیاهی، تولید شده باشد، عسلی کاملا خالص و پرخاصیت نام داشته که می تواند سرشار از انواع ترکیبات و خواص منحصربفرد باشد.
خوشبختانه در کشور پهناور ایران، هم شرایط مساعد آب و هوایی در اکثر مناطق حاکم بوده و هم اینکه می توان از استعداد خوب آنها در وجود انواع گونه های گیاهان دارویی صحبت به میان آورد. این عوامل سبب شده تا امروزه یکی از مناطق تولیدی و صادراتی انواع عسل طبیعی در دنیا، کشور ایران لقب داشته باشد.
عمدتا برداشت عسل در کشور ما، در دو نوبت پاییزه و بهاره صورت می گیرد که گفتنی است در فصل بهار تنوع بیشتر در وجود گیاهان پرشهد دارویی، سبب شده تا مرغوبترین عسل طبیعی در این فصل برداشت گردد که عمدتا به این گونه عسل ها، عسل های چهل گیاه یا چندگیاه می گویند.
اما اگر گیاهی غالب در یک منطقه وجود داشته باشد، زنبورها بیشتر تمایل به ذخیره سازی شهد از آن گیاه را داشته اند و به عسلی که از آن تولید شده، عسل تک گل یا عسل دارویی می گویند.
حال آیا تاکنون نام عسل اسطوخودوس به گوشتان خورده است؟ آیا می دانید که عمدتا این گونه از عسل طبیعی در کدام مناطق ایران، برداشت می گردد؟ مصرف آن چه خواصی داشته است؟

تولید عسل اسطوخودوس و خواص آن

اگر شما هم کمی پیرامون گیاهان دارویی، اطلاعاتی را کسب نموده باشید، حتما نام گیاه دارویی اسطوخودوس را شنیده اید و می دانید که این گیاه در طب سنتی از خواص درمانی فراوانی برخوردار بوده و شاید بارزترین و مشهورترین خاصیت آن، باز نمودن گرفتگی مجاری بینی می باشد.
جالب است بدانید که نام علمی گیاه اسطوخودوس، لاواند بوده که به معنای شست و شو نیز می باشد. این گیاه پرشهد بسیار زیاد جاذب زنبورهای عسل بوده و گفتنی است که با توجه به میزان شهد آن، عسلی مرغوب از این گیاه تولید شده است.
در کشور ما در قله های بینالود در استان خراسان، گونه ای از این گیاه روییده که گاها دیده شده، زنبوردارانی از مناطق گوناگون از جمله خراسان جنوبی و شمالی، با انتقال کلنی های کندو عسل خود، سعی در تولید عسل اسطوخودوس طبیعی داشته اند.
عسل اسطوخودوس عسلی با رنگ قهوه ای تیره بوده که زمان برداشت آن نزدیک پاییز و در شهریور ماه می باشد. لازم به ذکر که مصرف مرغوب ترین عسل اسطوخودوس، می تواند خواص درمانی ذیل را دارا باشد:
  • درمان ناراحتی های گوارشی.
  • بهبود تنگی نفس و آسم.
  • درمان سرماخوردگی.
  • درمان روماتیسم.
  • مقوی اعصاب و سیستم ایمنی بدن.
امروزه در سایت های اینترنتی معتبر، مرغوبترین عسل اسطوخودوس با قیمتی مناسب به مدت محدود، حراج به صورت آنلاین شده که توسط تولیدکنندگان معتبر به مشتریان عرضه گردیده است.
منبع: بازار عسل ایران

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
محمد حجار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09173030837
شماره تلفن ثابت: 03142626468
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yas_asal@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

راهنمای صادرات عسل اسطوخودوس

آیا با عسل اسطوخودوس آشنایی داشته اید؟ آیا می دانید که مراکز صادراتی عسل ایرانی؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

سایت عسل یاس کانال عسل یاس لوازم زنبورداری